• יונתן שרון ולאה

  יונתן שרון ולאה

 • סיום קורס 27

  סיום קורס 27

 • בקורס 27

  בקורס 27

 • יונתן שרון ולאה

  יונתן שרון ולאה

רס"ן שרון יונתן

תקופת השואה
בזמן מלחמת העולם השנייה בעיקר בין השנים 1941-43 אירעו ברובע שבו גרנו בבוקרשט פוגרומים שאורגנו על-ידי חוליגנים ופשיסטים רומנים, בהם נהרגו או נכלאו יהודים. התחבאנו במרתף ביתנו מאחורי קיר כפול של עצי הסקה באפלה גמורה. כשהחוליגנים התקרבו למקום המחבוא הקפדנו לא לזוז ואפילו לעצור את הנשימה לבל נתגלה. לפעמים שהינו במחבוא ימים שלמים ברציפות, זה היה קשה ומפחיד. בשלב מסוים נעצר אבי וניכלא במחנה לעבודות כפיה ושוחרר רק עם שחרור רומניה מהגרמנים. 
תקומה
עלינו ארצה בספטמבר 1950, כשאני בן 13, עם כל המשפחה – אבי, אמי ואחותי. העלייה הייתה לגאלית באוניה "טרנסילבניה". הורשנו לקחת איתנו מרומניה ארגז אחד במשקל עד 75 ק"ג בלבד. השארנו אחרינו רכוש רב כולל בית פרטי עם כל תכולתו, בו נולדתי ושם חיינו עד העלייה ארצה.
זמן קצר לאחר שעלינו, התקבלתי לכפר הנוער "בן שמן" ע"י כפר ויתקין (כיום נעורים) בו שהיתי חמש שנים. שנה ראשונה עבדתי בחקלאות בפלחה וארבע שנים למדתי בבי"ס אורט במגמת אגרו-מכאניקה. בשנתיים האחרונות עבר ביה"ס לנתניה ושם סיימתי לימודי. בתקופת הלימודים הייתי פעיל בגדנ"ע אוויר בבניה והטסת טיסנים. בסיום הלימודים התגייסתי והתנדבתי לקורס טייס. 
בשחקים
התקבלתי לקורס טייס מספר 27 במאי 1957 בבסיס תל-נוף. סולו בסטירמן קיבלתי מהמדריך לב זוריק. סולו בהרווארד מהמדריך לידור. ב 25/2/1949 הוסמכתי כטייס קישור וסיור.   ב 7/4/1959 הוסמכתי על מטוס פייפר בטייסת 100. ב 30/3/1962 הוסמכתי כמדריך טיסה בטייסת 100. ב 17/10/1962 הוסמכתי על פילטוס 6A-PC (טורבו-פורטר) בטייסת. 
ב 21/11/1962 הטסתי את בן-גוריון ראש הממשלה מדיר יאסין על-יד ירושלים לערד לחנוכת העיר, המנחת היה קטע כביש שנחסם לצורך הנחיתה. מפקד הטייסת לא ידע ש"פרקליט המדינה" הנו הכינוי לבן-גוריון ולא לקח את הטיסה לעצמו כמתבקש, כי לא היה לו נעים או שחשש מחוסר ניסיונו בהטסת הפילטוס. אני הייתי סך הכל סגן- אבל הטייס הבכיר על פילטוס. היה קשה ומפחיד להמריא ולנחות על קטע כביש קצר של כ 300 מטר עם שישה נוסעים. 
ב 8/1968 הוסמכתי על מטוס דרור – דורניר 27 וב 1/1970 הוסמכתי על מטוס צסנה 206. בינואר 1970 עברתי לבסיס פלמחים כסמ"ט טייסת תעופה כשהמקום היה חולות בתוליים בלבד. כשהכנף עברה למקום חדש התמניתי למפקד טייסת תעופה. השתתפתי בחמש מלחמות בשרות סדיר קבע ומילואים, מבצע קדש, ששת הימים, ההתשה, יום כיפור ולבנון השניה.
השתחררתי ב 1/9/1977 בדרגת רס"ן.
לאחר השחרור
לאחר השחרור הייתי מועמד להתקבל לאל-על, מועמדותי לא מומשה בגלל במצב בחברה באותו זמן. שרתתי במילואים בטייסת 135 בטיסה וכקצין מודיעין עד 2002. מימשתי את אהבתי למכוניות על-ידי שותפות וניהול מוסך פיאט בהוד השרון מספר שנים. אחר-כך אצל יבואן פיאט – סמל"ט כמפקח אזורי ובשרות לקוחות.  ב 2002 עברתי ניתוח מעקפי בעורקי הלב ויצאתי לפרישה שלמה.
 • מורשת מתקומה לשחקים
 • מורשת מתקומה לשחקים
 • מורשת מתקומה לשחקים
 • מורשת מתקומה לשחקים
 • מורשת מתקומה לשחקים
 • מורשת מתקומה לשחקים

© כל הזכויות שמורות | תנאי שימוש